sobota, 20 maja 2017

Dzień Matki - pomysły na prezent od sercaZbliża się 26 maja - Dzień Matki. Czas w którym pragniemy podziękować naszym mamom za ich trud, poświęcenie i miłość. Choć najcenniejsze co możemy im podarować nie jest materialne oraz nie da się tego kupić, możemy okazać im naszą miłość i wdzięczność także miłym drobiazgiem.

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was kilka inspiracji.


ZRÓB TO SAM!


Twoja Mama z pewnością doceni Twój czas i trud włożone w wykonanie dla niej prezentu własnoręcznie, stąd polecamy nasze materiały do rękodzieła, które pozwolą Ci na zaskoczenie mamy Twoimi umiejętnościami - pamiętaj, że liczy się Twoja praca i chęci - nie musisz tworzyć arcydzieła, by sprawić jej przyjemność. Włóż serce w swoją pracę, a na pewno to doceni.

W zależności od wieku Twojego oraz mamy, inspiracje na prezent mogą być różne. Nie tylko najmłodsi mogą przygotować laurkę i napisać życzenia - ważne, by płynęły prosto serca. Nie korzystaj z gotowych wzorów na życzenia - pamiętaj, że każda z mam jest inna i wyjątkowa. Nie musisz układać wybitnych wierszy, po prostu napisz co czujesz, za co jesteś jej wdzięczny/a. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby coś namalować, możesz skorzystać z gotowych materiałów dostępnych w naszym sklepie.

http://ortikk.com/pl/p/Kartka-z-plaskorzezba/302

Oczywiście, aby wykonać laurkę, potrzebny będzie papier. Doskonale sprawdzi się wizytówkowy z delikatnym wzorem krateczki, który jest odpowiednio gruby, aby po nim malować i przyklejać różne aplikacje. 

Z pewnością przydadzą się wszelkiego rodzaju kleje: piankowe taśmy, kosteczki lub kropki z klejem, aby przyklejane elementy sprawiały wrażenie trójwymiarowych. Kosteczki są bezpieczne nawet dla maluchów (pałeczki kleju na gorąco raczej przydadzą się dorosłym). Doskonale sprawdzi się także klej z brokatem.

http://ortikk.com/pl/p/Kwiaty-papierowe-roze-3cm-5szt.-mix-pastelowy/332

Laurkę można ozdobić guziczkami, kolorowymi kwiatami (można je wykorzystać także do stworzenia mini bukieciku, który będzie cieszył oczy przez długi czas, w przeciwieństwie do żywych kwiatów, które szybko więdną) oraz perełkami i kryształami.
Materiały w sklepie pozwolą na wykonanie różnych prac - nie tylko laurek, ale także przedmiotów malowanych, czy szytych - warto też zajrzeć do działu przedmiotów już gotowych do ozdobienia, takich jak styropianowe figurki.

http://ortikk.com/pl/p/Krysztalki-samoprzylepne-6mm-fioletowe/93

RĘKODZIEŁO PROSTO Z SERCA

 

Co jednak, jeśli nie nie czujesz się na siłach do przygotowania prezentu samodzielnie? Na to też jest sposób. W sklepie Ortikk znajduje się wiele pięknych, gotowych, ręcznie wykonanych prac, takich jak np. piękny wianek z wiosennych kwiatów, który może cieszyć oko przez cały rok!

http://ortikk.com/pl/p/Wianek-wiosenny-40cm/363

W sklepie posiadamy także wiele gotowych ozdób. Twoja mama z pewnością ucieszy się z jednej figurek aniołka - czy nie one symbolizują dobroć, opiekę i czułość, taką samą jaką otaczają nas nasze mamy? 
 
http://ortikk.com/pl/searchquery/anio%C5%82/1/phot/5?url=anio%C5%82

A może Twoja mama jest bardziej jak czarodziejka? W takim przypadku ucieszy ją maleńka wróżka na kwiatku lub motylu :) Czy Twoja mama ma odważny gust i lubi dobre wino? Jest i na to rozwiązanie - niesamowity stojak na wino w kształcie smoka! Taki prezent z pewnością wywrze duże wrażenie.

http://ortikk.com/pl/p/Stojak-na-wino-smok/297
Piękny lampion z metalu i szkła również będzie miłym prezentem - można w nim zapalić świeczkę, włożyć ozdoby lub lampki.
http://ortikk.com/pl/p/Marokanski-lampion-latarnia-sredni/244


CHWILA ODDECHU


Z pewnością każdej mamie przyda się też nieco relaksu - wiemy jak bardzo zapracowane są. Czas dla siebie z pyszną kawą w pięknym kubku, wieczór przy pachnących świecach lub kadzidłach z książką  ręku wyraża czasem więcej niż najdroższe prezenty (może zainteresuje ją autorska książka-planner Plan&Flow, która pomoże jej w doskonałej organizacji czasu?)

http://ortikk.com/pl/p/Ksiazka-planer-PlanFlow/232

Jeśli o kubkach mowa - doskonałym prezentem będzie piękny komplet ceramicznych kubeczków z różami i ceramicznymi łyżeczkami. Kawa w takim kubku będzie smakować nawet w ponure dni.

Dla fanek kotów znajdą się kubeczki w niesamowitym kształcie głowy kota! Nawet amatorki surykatek też znajdą coś dla siebie!

http://ortikk.com/pl/p/Zestaw-kubkow-porcelanowych-roze/144

http://ortikk.com/pl/p/Kubek-z-glowa-kota-czarny/366?preview=true


Wspomnieliśmy też o wieczorze przy świecach lub przy relaksującej kąpieli. Idealnie sprawdzą się do tego nasze niesamowicie pachnące świece w puszkach (żałujemy, że nie możemy przez internet przesłać ich pięknego, kwiatowego zapachu!), kominki zapachowe i anielskie świeczniki oraz kadzidła i ręcznie wykonywane, zdobione drewniane pudełka na nie.

http://ortikk.com/pl/p/Szkatulka-drewniana-orientalna-na-kadzidla/294

 http://ortikk.com/pl/p/Ceramiczny-podgrzewacz-do-olejku-wzory/290

Mamy nadzieję, że poczuliście się zainspirowani. Niezależnie od tego, czy sami wykonacie jakąś pracę dla swojej mamy, czy kupujecie gotowe prezenty, przygotujcie je z sercem i pamiętajcie o swoich mamach nie tylko 26 maja - okazujmy im wdzięczność i miłość każdego dnia!

Z pozdrowieniami,
Załoga sklepu ORTIKK

1 komentarz:

Dziękujemy za Twój komentarz, czas i zaangażowanie! Jesteśmy tu dla Ciebie :)