sobota, 26 sierpnia 2017

PROSTE SZKOLNE DIY - Przygotuj się do szkoły... kreatywnie! Proste pomysły na gadżety do szkoły


Wielkimi krokami zbliża się 1 września, a z nim nowy rok szkolny. Niezależnie czy sam/a się jeszcze uczysz, czy może to na Twoje pociechy czeka szkoła, można osłodzić nieco powrót z wakacji i przygotować się do szkoły kreatywnie! Nasz zespół przygotował kilka prostych i szybkich do wykonania inspiracji, które pomogą spersonalizować Twoje szkolne przybory - daj się ponieść wyobraźni i pokaż, że nie brak Ci kreatywności :)

A zatem zaczynamy! Nie ma szkoły bez... zeszytów :) Warto jednak ozdobić je "po swojemu". Doskonale sprawdzą się do tego ozdobne taśmy washi (różne wzory dostępne w sklepie ORTIKK). Wystarczy okleić nimi zeszyt, kalendarz lub książkę, aby zyskały one zupełnie nowe i ciekawe oblicze.


Taśmy łatwo się przyklejają i można po nich pisać (po papierowych nawet zwykłym długopisem, na foliowych użyj markera).W szkole (i nie tylko) nie może zabraknąć także różnych pisadeł. Je również możesz ozdobić taśmą washi.


A skoro jesteśmy w temacie długopisów itp. - możesz także wykonać bardzo szybko i łatwo breloczek. Nie musisz mieć specjalnego kółka. Wystarczy... zatyczka od bombki i sznureczek. Przyklej ją klejem na gorąco do długopisu/ołówka, zawiąż sznurek a na jego końcu doczep dowolną ozdobę - mogą to być zawieszki, drewniane ozdoby (u nas drewniany rower), koraliki itp.


A może korzystasz z tablicy korkowej, na której przypinasz ważne notatki? Aby nie szukać wciąż długopisu, wystarczy przez skuwkę przełożyć gumkę i zawiesić długopis na pinezce.


Innym sposobem na organizację Twoich długopisów, markerów czy kredek może być prosty do wykonania filcowy organizer. Wytnij ulubione kształty oraz kieszenie i przyklej klejem na gorąco (lub przyszyj). Możesz dodać guziki, tasiemki, drewniane ozdoby (tutaj znów w akcji rower)
Przygotowaliśmy także inspirację z superszybką do wykonania zakładką do książki (niekoniecznie szkolnej :)). Wystarczy gumka recepturka, dwustronna taśma piankowa (lub zwykła samoprzylepna) i dowolna ozdoba - drewniana (u nas cudne wąsy), piankowa, papierowa, ulubiona przypinka, koraliki itp.


Dodatkowo, wersja zakładki z wąsami zabezpiecza książkę przed zamykaniem się - świetnie sprawdzi się to przy książkach kucharskich oraz wtedy, gdy chcesz mieć wolne ręce :)
Jeśli nie czujesz się na siłach lub nie chcesz samodzielnie wykonywać ozdób, a chcesz ozdobić plecak, klucze itp. ciekawym breloczkiem, w sklepie ORTIKK znajdziesz urocze malutkie laleczki-breloczki w różnych kolorach, gotowe do zawieszenia :)Mamy nadzieję, że czujecie się zainspirowani! Wszystkim wracającym do szkoły życzymy udanego roku szkolnego, pełnego pozytywnych wrażeń :)


2 komentarze:

Dziękujemy za Twój komentarz, czas i zaangażowanie! Jesteśmy tu dla Ciebie :)